Zgodovinska dejstva o bioresonanci segajo v 18. stoletje, ko je italijanski znanstvenik Luigi Galvani odkril BIOELEKTRIKO. Pomembno je tudi leto 1925, ko je ruski inženir Georgij Lahkovski objavil knjigo
Skrivnost življenja, v kateri je razkril, da vsaka živa celica oddaja sevanje v obliki elektromagnetnih signalov in da ima celično jedro vlogo izvora električne oscilacije, podobno kot radijski oddajniki in sprejemniki.
Leta 1945 je prof. Burr z medicinske fakultete na univerzi Yale v sodelovanju s številnimi biologi in znanstveniki ter ameriško vojsko objavil rezultate petletne raziskave, ki je pokazala, da imajo vse žive celice zapleteno elektromagnetno polje.
Celice, ki ustvarjajo elektromagnetno polje, so sestavni del vsakega živega bitja. To predstavlja način medcelične komunikacije, ki celicam omogoča uravnavanje različnih fizioloških procesov v organizmu.
Do zgodovinske prelomnice za bioresonanco je prišlo v sedemdesetih letih prejšnjega stoletja, ko se je pozornost s sveta statičnih form preusmerila k svetu dinamičnih energijskih polj. Prof. dr. Fritz Popp je leta 1970 odkril, da vsaka celica v človeškem organizmu oddaja svetlobo v obliki biofotonov, ki so odgovorni za sprožanje vseh biokemijskih reakcij v organizmu. Odtlej so vse raziskave usmerjene v to, da je izvor biofotona celično jedro živih organizmov. Najnovejše raziskave so potrdile teorijo, da je človeško telo »vtkano« v energijsko polje, ki temelji na biofotonih, ki jih oddajajo telesne celice.
Prva bioresonančna naprava Prav tako leta 1970 sta dr. Franz Morell in Erich Rasche skonstruirala prvo napravo za bioresonanco. Naprava, poimenovana MORA (po začetnih zlogih priimkov obeh izumiteljev) je namenjena izključno za izvajanje bioresonančne terapije.
Današnja, do zdaj najbolj izpopolnjena verzija, ki jo uporabljamo v Stezici do zdravja, pa je znana pod imenom MORA Nova. Je rezultat raziskovalnega in strokovnega dela nemškega podjetja MED-TRONIK. Njegova tradicija, doseženi rezultati in inovativnost so jamstvo, da najuspešnejši čas biotehnologije in vseh njenih vidikov šele prihaja.